Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Dieta pudełkowa co to jest?

11 września 2022 dieta pudełkowa co to


Każdy doskonale wie, czym jest dieta wegetariańska czy też wegańska. Jak się jednak okazuje, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, czym jest dieta pudełkowa. Warto się tego dowiedzieć, ponieważ staje się ona naprawdę bardzo popularna i może zainteresować niejedną osobę. Dieta pudełkowa co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest dieta pudełkowa?

Na wstępie należy oczywiście wyjaśnić to, czym tak właściwie jest dieta pudełkowa. Na czym ona polega? Nazwa ta wzięła się z opakowania, w którym posiłki są dostarczane. Jak się bowiem okazuje, podstawą jest spożywanie jedynie tego, co jest przywiezione w specjalnych pudełkach przez dostawcę, u którego zamówiło się taką dietę. Tylko to, co znajdzie się w pudełku, można danego dnia dostarczyć do organizmu. Nie ma więc możliwości podjadania czegokolwiek innego. Oczywiście każdego dnia otrzymuje się nową porcję.

Popularne rodzaje diet pudełkowych

Rzecz jasna diety pudełkowe mogą być naprawdę bardzo różne. Podstawowym ich rodzajem jest dieta odchudzająca, której poszczególne produkty zostały tak obliczone, aby razem dostarczać odpowiednią dawkę kilokalorii. Przykładowo może to być dieta 1000 kcal lub 1500 kcal. Oprócz tego zamówić można dietę ketogeniczną, zupową czy też sokową.
Oczywiście to nie jedyna możliwość, ponieważ oprócz takiej diety odchudzającej na rynku dostać można klasyczne diety wegetariańskie, wegańskie, czy też takie, które przeznaczone są dla sportowców. W tym wypadku stawiają one na produkty najbardziej potrzebne do rozwoju masy mięśniowej czy też zapewniające odpowiednio efektywną regenerację organizmu.
Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że takie diety mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób z poważnymi chorobami, które na co dzień nie mogą spożywać wszystkich produktów i skompletowanie odpowiedniego dla nich posiłku jest zwyczajnie bardzo trudne. Może to być przykładowo dieta cukrzycowa, na Hashimoto czy też dieta DASH. Możliwości w tym zakresie są naprawdę bardzo duże i z całą pewnością każdy chętny do skorzystania z usług firm cateringowych oferujących takie usługi znajdzie coś dla siebie.

Zalety i wady diety pudełkowej

Jak więc widać dieta pudełkowa może być naprawdę interesującym sposobem odżywiania się. Warto zastanowić się jednak nad tym, jakie są jej konkretne zalety oraz rzecz jasna wady. Czy korzyści przeważają nad minusami?
Najważniejszą zaletą jest w tym wypadku oczywiście wygoda. Nie trzeba się martwić zakupami czy też przygotowywaniem posiłków, ponieważ wszystko zostanie z samego rana dostarczone pod same drzwi. Kolejną olbrzymią zaletą jest dostarczanie do organizmu jedynie pełnowartościowych produktów, co sprzyja poprawie zdrowia. Na koniec wspomnieć również trzeba, że możliwe jest dzięki temu poznawanie nowych smaków, których w przypadku klasycznego żywienia mogłoby się nigdy nie spróbować.
Jakie są natomiast wady takiej diety? Najważniejszą jest oczywiście cena, która jest wielokrotnie wyższa, niż jakby samodzielnie przygotowywało się jedzone posiłki. Na koszt w tym wypadku składa się bowiem nie tylko cena samego jedzenia, lecz również jego dostawa.

Redakcja slaskiezpomyslem.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie skupiamy się na szeroko pojętym lifestyle'u! Jesteśmy Twoim przewodnikiem po fascynującym świecie mody, podróży, kulinariów, kultury i wszystkiego, co sprawia, że życie staje się bardziej pasjonujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dieta pudełkowa co to

Dieta pudełkowa co to jest?

11 września 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?