Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Częstochowa – atrakcje dla dzieci

31 sierpnia 2022

Częstochowa to bardzo ładne miasto z w województwie śląskim. Jest świetnym miejscem, dla rodzin z dziećmi. Jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci w Częstochowie? O to lista kilku miejsc, które z pewnością zainteresują najmłodszych. 

Muzeum produkcji zapałek

Jest to jedyne tego typu muzeum w Europie, a ponadto jest to jedyna działająca fabryka w Polsce. Zwiedzającym zostanie przedstawiona historia tego miejsca. Można będzie zobaczyć cały cykl produkcyjny od wytwarzania patyczków do pakowania gotowego produktu. Zakład jest niezwykle interesującym miejscem dla całych rodzin z dziećmi. 

Klasztor na Jasnej Górze

Klasztor Jasnogórski to słynne miejsce w całej Polsce a najsłynniejsze w całej Częstochowie. Ogromne wrażenie robi z pewnością architektura klasztoru oraz liczne dzieła sztuki. Słynny już obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to tylko jeden z wielu pięknych obrazów na terenie klasztoru. Dodatkowo znajduje się tam wiele pomników i rzeźb. Wizyta tam będzie świetnym wyborem, zarówno dla osób starszych, jak i młodszych.

Filharmonia Częstochowska

Zabranie dziecka do filharmonii nie musi być nudne. W Częstochowskiej filharmonii odbywa się wiele spektakli dla dzieci. Przedstawienia takie jak np. Madagaskar będą bardzo ciekawą atrakcją dla najmłodszych, ale także dla samych rodziców.

Muzeum historii kolei

Szukając atrakcji dla dzieci w Częstochowie, świetnym pomysłem jest odwiedzenie muzeum historii kolei. Wśród eksponatów znajdziemy wiele fotografii, dokumentów, mundurów i elementy wyposażenia kolejowego. Jednakże największe wrażenie robią dwa zabytkowe parowozy, które muzeum posiada w swojej kolekcji. 

Stary parowóz

Na oczekujących podróżnych, na placu przed dworcem PKP czeka niesamowita atrakcja. Odrestaurowany i w pełni multimedialny parowóz, który informuje o godzinach odjazdu pociągów. Dodatkowo parowóz, może gwizdać, świecić i dymić co z pewnością sprawi radość dzieciom.  

Kino sferyczne w Częstochowie 

Kolejną ciekawą atrakcją, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, będzie kino sferyczne. W Częstochowskim planetarium czekają na nas niesamowite pokazy o kosmosie. Jest ich naprawdę wiele i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jest to świetna okazja do zainteresowania dzieci światem fizyki i kosmosu. Sami rodzice również z pewnością będą zadowoleni, ponieważ jest to atrakcja, która ciekawi ludzi niezależnie od ich wieku.

Sokole Góry

Rezerwat Sokole Góry to świetne miejsce do zrelaksowania się na łonie natury. W rezerwacie zobaczyć można wiele jaskiń m.in. Olsztyńską, Koralową i Fikuśną. Jeśli jako rodzina chcemy odpocząć wśród przyrody to Sokole Góry to świetnie miejsce na rodzinny wyjazd. 

Lodziarnia „Carmelito” 

Po zwiedzeniu Częstochowy warto udać się na deser. Idealnym miejscem do tego będzie lodziarnio – kawiarnia „Carmelito”. Według wielu osób zjemy tam najlepsze lody w całej Częstochowie. Jest to na pewno duża atrakcja dla dzieci, ponieważ większość dzieci uwielbia smak lodów. 

BOOSTBIOTECH

Redakcja slaskiezpomyslem.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie skupiamy się na szeroko pojętym lifestyle'u! Jesteśmy Twoim przewodnikiem po fascynującym świecie mody, podróży, kulinariów, kultury i wszystkiego, co sprawia, że życie staje się bardziej pasjonujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Relaks na łonie natury – najlepsze miejsca na biwak w Polsce
Inspirowane literaturą – śladami słynnych powieściowych bohaterów
Jak podróżować kamperem – kompendium wiedzy dla początkujących

Jesteś zainteresowany reklamą?