Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co warto zwiedzić na Śląsku?

12 lipca 2022

Podróżowanie po całym świecie jest cudowną pasją. Jednakże wiele atrakcji nie wymaga dalekich podróży i jest na wyciągnięcie ręki. Świetnym przykładem będzie Śląsk, który jest pięknym i turystycznie atrakcyjnym miejscem. Co warto zwiedzić na Śląsku? Jakie są najlepsze atrakcje? O to lista najciekawszych miejsc do odwiedzenia w tym pięknym regionie.

Zamek Ogrodzieniec 

To jeden z najpiękniejszych zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Strzeliste mury zamku świetnie współgrają z wapiennymi skałami. Miejsce idealne do zwiedzania. Niestety bardzo mocno oblegane w weekendy, dlatego warto przyjechać w inne dni tygodnia.

Zabytkowa kopalnia srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga

Kopalnia srebra to pierwszy w historii obiekt z województwa śląskiego wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia  i sztolnia znajdują się w Tarnowskich Górach i są świetną atrakcją turystyczną. Zwiedzając kopalnie, obowiązkowo należy odwiedzić Sztolnie Czarnego Pstrąga, gdzie można przepłynąć łodziami podziemnym kanałem. Odpowiadając na pytanie „Co warto zwiedzić na Śląsku?”, te dwa miejsca są obowiązkowe.

Złoty Potok

Złoty Potok to malownicza miejscowość w województwie śląskim. Prawdopodobnie znajduje się tam jeden z najpiękniejszych pałaców na całym Śląsku. Niegdyś należał do rodziny Raczyńskich. Został zbudowany w stylu klasycystycznym. Niedaleko znajduje się dworek Krasińskich. Wizyta w całym Złotym Potoku będzie świetnym pomysłem na rodzinny piknik w malowniczej okolicy.

Zamek w Będzinie

Zamek ten należy również do warowni obronnych Szlaku Orlich Gniazd. W zamku znajduje się bardzo interesujące muzeum Zagłębia, które warto odwiedzić. W pobliżu zamku znajduje się przepiękny pałac Mieroszewskich, który jest świetną atrakcją turystyczną. 

Góry Sokole

Chociaż Góry Sokole tak naprawdę nie są pasmem górskim, jest to miejsce godne odwiedzenia. Jest to malowniczy kompleks wzgórz i pagórków, powstały z wapiennych skał. Idealne miejsce na piesze wycieczki. Co warto zobaczyć w pobliżu? Na pewno zamek w pobliskiej miejscowości Olsztyn. Charakterystycznym elementem ruin tej warowni są dwie wysokie wieże. Z pozostałości murów obronnych roztacza się fantastyczny widok. Warto odwiedzić to miejsce o zachodzie słońca.

Pustynia Błędowska

Jeśli ktoś zapyta nas „Co warto zwiedzić na Śląsku?” pustynia Błędowska musi paść jako jedna z odpowiedzi. Jest to najsłynniejsza i największa pustynia na terenie Polski. Jej widok naprawdę robi wrażenie. Idealne miejsce na spacer. Na Śląsku również znajduje się młodsza pustynna siostra – Pustynia Siedlecka.

Wrocławskie Zoo

Kolejnym miejscem na liście atrakcji, które warto zobaczyć na Śląsku, jest wrocławskie Zoo. Jest to największy ogród zoologiczny w Polsce, a jego mieszkańcy na pewno zrobią na każdym pozytywne wrażenie. 

Podsumowanie

Co warto zwiedzić na Śląsku? Wymienienie wszystkich atrakcji, które są godne uwagi, byłoby prawie niemożliwe. Stworzona lista przedstawia miejsca, zabytki i obiekty, które naprawdę warto odwiedzić i zobaczyć. Województwo śląskie jest przepięknym miejscem, często niedocenianym. Jednakże liczba ciekawych miejsc robi wrażenie. 

jak zacząć oszczędzać pieniądze

Redakcja slaskiezpomyslem.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie skupiamy się na szeroko pojętym lifestyle'u! Jesteśmy Twoim przewodnikiem po fascynującym świecie mody, podróży, kulinariów, kultury i wszystkiego, co sprawia, że życie staje się bardziej pasjonujące.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Fotograf Śląsk
Zalety imprez integracyjnych w parkach trampolin
jak leczyć grypę

Jesteś zainteresowany reklamą?